Co získáte a co ztratíte, když se vše důležité o ochraně své značky dozvíte včas?

Co se týče ochrany značky, většině mých klientů by se hodil stroj času. Vrátili by se zpět do doby, kdy svou firmu teprve začínali budovat. Dozvědět se totiž, že svoji značku nemůžete právně bránit před konkurencí, ve chvíli, kdy už jste do ní vložili spoustu času a peněz… No, řekněme, že je to přinejmenším nepříjemné.

Podnikatelé za mnou často přicházejí hasit až zlověstně doutnající požár. Ale co kdyby se oheň vůbec nerozhořel? Stačí se včas informovat, podniknout pár opatření a situaci máte pod kontrolou. Štěstí (a právo) přeje připraveným. A zdaleka se nemusíte cítit tak ztracení, jak se zdá.

To nejdůležitější o právní ochraně značky díky registraci ochranné známky jsem shrnula v 10 krátkých e-mailech minikurzu Kdy potřebujete ochranu značky, ke kterému se můžete zdarma přihlásit. 

Kurz doporučuji začínajícím podnikatelům i úspěšně rozjetým byznysům, které zvažují, jestli se ochranná známka v jejich případě vyplatí. 

Co získáte a co ztratíte?

Ve chvíli, kdy zvažujete registraci ochranné známky, je před vámi několik cest. První je ta nejhladší – máte značku, která je zapsatelná jako ochranná známka. Zapíšete, jste chránění a žili šťastně až do smrti (zjednodušeně řečeno). 

Můžete ale také zjistit, že vaše značka neodpovídá požadavkům pro registraci. Tady existují tři možnosti:

 1. Smíříte se s tím a budete dále podnikat bez registrace se všemi riziky s tím souvisejícími.
 2. Půjdete do registrace obrazové ochranné známky, která ochrání alespoň vaše logo, i když tím nic moc nezískáte.
 3. Projdete trochu bolestným procesem rebrandingu a začnete podnikat pod novým názvem

Ať už se rozhodnete jakkoli, mělo by to být informované rozhodnutí. Měli byste vědět, proč právě vaše značka ochrannou známku (ne)potřebuje a co to pro vaše podnikání znamená. A přesně k tomu vám pomůže můj kurz.

Co získáte:

 • Zásadní informace, které potřebujete, abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout, co dál se svojí značkou. Pravda, možná se dozvíte, že svou značku nemůžete zapsat a nikdy k ní tedy nebudete mít práva. Ale není lepší, vědět to co nejdříve?
 • Návod, jak postupovat v případě nezapsatelné značky.
 • Jistotu, že svou značku můžete bránit. Ale pozor – nemusí to platit za měsíc. Pravidla se mění a pokud zvažujete registraci ochranné známky, neváhejte dlouho.
 • Nástin rizik podnikání bez registrace a jak v takovém případě probíhají právní spory.
 • Přehled o tom, co je dobré si hlídat. Že ochranná známka nemusí chránit jen název vaší firmy, o tom, jak je to s doménami, právům k logu, grafice, fotkám nebo textům na webu. 

Co ztratíte:

 • Iluze, že právo na vás počká a že až se jednou rozhodnete, všechno půjde hladce.
 • Nejistotu, jak vlastně ochranná známka funguje a jestli ve vašem případě půjde registrovat (až budete mít čas, peníze nebo pocit, že už přišla ta chvíle). 
 • Pár minut svého času. Ano, přečíst 1 e-mail denně po dobu 10 dnů chvilku zabere, ale udělala jsem všechno pro to, aby byly maximálně stručné a předaly vám vše podstatné.

Nebuďte dalším hasičem požárů. Informujte se a chraňte svůj byznys. Ráda vám s tím pomůžu.

Rychlá navigace

Kontaktní informace

Jindyne s.r.o.
společnost patentových zástupců
IČO: 02014475
DIČ: CZ02014475
U Statku 77, Mnichovo Hradiště, Hněvousice 29501

E-mail: info@jindyne.cz

Přihlaste se k odběru novinek

Máte dotaz? Napište nám

Kontaktní formulář
© 2024 Jindyne s.r.o.
menu