Ušetřete 50% na poplatcích za přihlášky ochranných známek a průmyslových vzorů

Ušetřete 50 % na poplatcích za přihlášky ochranných známek a průmyslových vzorů

Spadá vaše podnikání do kategorie malých a středních podniků? Uvažujete o ochranné známce nebo registraci průmyslového vzoru v ČR nebo EU? Teď máte jedinečnou šanci čerpat až 1500 EUR z evropského grantu a ušetřit nemalé peníze. 

Grant Evropské unie

V letošním roce se Evropská unie rozhodla poskytnout 20 milionů EUR na registrace ochranných známek, průmyslových vzorů a audit IP portfolia, tedy duševního vlastnictví. Díky tomuto grantu může jednotlivá firma získat až 1500 Euro, z čehož může hradit:

– 50 % základního poplatku za registraci evropské/národní ochranné známky

– 75 % ceny auditu IP portfolia (můžeme pro vás zajistit)

 

Kdy žádat o evropský grant?

Žádosti se podávají v pěti obdobích:

(i)11. ledna.2021–31. ledna.2021

(ii) 1. března 2021–31.března 2021

(iii) 1. května 2021–31. května 2021

(iv) 1. července 2021–31. července 2021

(v) 1. září 2021–30. září 2021.

V každém období se rozdělují 4 miliony Eur a kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pokud požádáte až po rozdělení všech prostředků, nemáte na příspěvek nárok. Žádost o dotaci proto doporučuji podat brzy ráno první den daného cyklu (tj. např. 11.1.2021 nejlépe hned po půlnoci), aby se na vás dostalo.

Pozor: Nejprve je potřeba podat žádost o grant (dotaci). Až když máte v ruce potvrzení, že vám byl grant udělen, podáváte přihlášku ochranné známky/vzoru nebo k auditu.  

Jaké jsou podmínky pro čerpání grantu?

O část grantu mohou žádat pouze malé a střední závody, tedy podniky s maximálně 250 zaměstnanci a s celkovým obratem nepřesahujícím 50 milionů EUR. 

Původně se tvrdilo, že grant nemůžete čerpat, pokud nejste plátci DPH. To ale podle nejnovějších informací neplatí a grant tak můžete čerpat i když nejste plátci DPH. Nárok však nemáte v případě, že jste na tytéž služby nebo jejich část už získali vnitrostátní nebo evropské financování jinou cestou. 

Než se pustíte do žádosti, potřebujete:

  1. Rozhodnout se, jestli chce váš podnik čerpat obě části grantu nebo jen jednu z nich – slevu ve výši 75 % na audit duševního vlastnictví IP SCAN nebo registraci OZ/průmyslového vzoru.
  2. Připravit si k ruce bankovní údaje svého závodu: číslo účtu ve formátu IBAN, kód BIC/SWIFT (+ náhled informací o účtu z internetového bankovnictví) a osvědčení o registraci plátce DPH (nebo výpis z obchodního rejstříku)
  3. Vědět, jakých práv duševního vlastnictví (ochranné známky a/nebo průmyslové vzory) se přihláška bude týkat a kolik jich zhruba budete přihlašovat.

 

Doporučuji také prostudovat webové stránky věnované grantu: https://euipo.europa.eu/ohimportal/cs/online-services/sme-fund?fbclid=IwAR0UXlLJ_kEfu_hjX7u_AlLLQaRE3tqguzXTaEt4xSB0wiNSjqXIx4YI82o#application-fees

Hodně štěstí.

Přihlaste se k odběru novinek

© 2021 Jindyne s.r.o.
closefacebook-squarelinkedin-squarebarsangle-downinstagrammenu