Rešerše značky je nejlepší přítel byznysu

Rešerše značky umí perfektně odhalit kdejakého kostlivce ve skříni. I když vás dost možná napadne, že o něm snad ani nechcete vědět, informace, které rešerše přináší, jsou pro každého podnikatele ohromně cenné. Čím dřív se o nich dozvíte, tím snadněji se vám s nimi bude pracovat. Neschovávejte hlavu do písku a pojďte s námi hledat řešení!

Rešerše není nic jiného než cílený průzkum rejstříků ochranných známek a ostatního online prostoru, v rámci kterého hledáme shodné a podobné značky a ochranné známky chráněné pro stejné nebo podobné výrobky a služby, jako jsou ty našeho klienta (ze zákona totiž nikdo nesmí bez souhlasu vlastníka ochranné známky na trhu užívat stejnou nebo podobnou značku pro stejné nebo podobné výrobky a služby).

Rešerše nám tak dává perfektní přehled o rizicích registrace té které značky jako ochranné známky.

Zpracováváme ji ve chvíli, kdy už víme, jak přesně chceme značku chránit, a pomocí rešerše ověřujeme, jestli to půjde.

Nezřídka při ní narážíme na starší ochranné známky chránící stejný nebo velmi podobný název značky a stejné výrobky a služby a pak řešíme, co s tím. Jestli zkusit podat přihlášku ochranné známky, hledat plán B, nebo obojí.

Rešerše ale stejně dobře může pomoct ověřit, jestli se vám právě někdo nesnaží ukrást značku. Že je v dnešní době možné legálně ukrást nedostatečně chráněnou značku už určitě tušíte.

Díky tomu všemu rešerše není strašák, ale nejlepší přítel vašeho byznysu.

Přihlaste se k odběru novinek

E-mail: info@jindyne.cz

Máte dotaz? Napište nám

Kontaktní formulář
© 2023 Jindyne s.r.o.
menu