Když značka nejde chránit...

Velmi často se stává, že při přípravě registrace ochranné známky narazíme na zdánlivě neřešitelný problém. Buď se jedná o výsledek analýzy značky, ze kterého vyplývá nemožnost její ochrany, nebo výsledek rešerše plný stejných a podobných starších známek, které musíme respektovat.

V takovém případě by bylo strašně jednoduché říct „toto chránit nelze, bohužel“. A jsou skutečně případy, kdy nic jiného nezbývá. Když to ale jen trochu jde, snažíme se pro vás a vaši registraci najít prostor, který potřebujete. V tom případě vás upozorníme na rizika a vy si pak v klidu můžete rozmyslet, jestli vám to za to stojí.

Když totiž budujete svoji značku spoustu let, máte zavedenou klientelu, rozjeté velké projekty a na sociálních sítích tisíce lajků, není lehké změnit název značky nebo logo mávnutím kouzelného proutku.

Navíc v rámci ochrany značky je tolik faktorů, které ovlivňují, jestli zrovna ta vaše značka půjde chránit nebo ne, že nikdy nemůžete na 100% vědět, jak to dopadne. I zdánlivě beznadějný případ může dopadnout dobře, a naopak i lehký případ se může zkomplikovat.

Takže jestli tušíte problém, nevěšte hlavu, všechno ještě může dobře dopadnout. A jestli ne, pomůžeme vám z toho ven.

Chcete-li zjistit více o tom, jak probíhá ochrana značky, přečtěte si náš článek Jak probíhá ochrana značky

Pokud Vás zajímá, co všechno určuje rozsah ochrany značky, tak tyto informace najdete v článku Základní stavební kameny chráněné značky

Přihlaste se k odběru novinek

E-mail: info@jindyne.cz

Máte dotaz? Napište nám

Kontaktní formulář
© 2023 Jindyne s.r.o.
menu